• Zachęcamy do składania podań na Redaktora MC-PL News!
  • Wprowadzono walutę forumową! Można ją wymieniać na różne ciekawe dodatki na forum jak również na coinsy na sieci!

Fnold

Użytkownik
Dołączono
13 Paźdz 2020
Posty
6
Reputacja
3
Osiągnięcia
0
Kilka lat temu grając na mc-pl na trybie counter-strike zaciekawiłem się mapą Fabric. Tej mapy nie było w cs'ie, było to coś nowego na mc-pl a nie tylko mapy z cs'a zmienione w formę Minecrafta. Wtedy grałem też w CS:GO, musze przyznać, że czasami wolałem grać na mc-pl counter-strike niż w csgo :) Na początku kwarantanny widząc, że każdy znajduje sobie jakieś hobby tj. sport, malowanie itp. Ja postanowiłem zacząć robić coś co miałem w planach od dłuższego czasu - robienie map do CS:GO. Gdy chciałem zrobić pierwszą mapę do warsztatu nie miałem pomysłu na żadną mapę, wtedy do głowy przyszedł mi pomysł zrobienia własnie Fabric. Chciałem użyć jakiegoś wideo, które kiedyś widziałem na youtube na kanale BlockBick gdzie on własnie grał na tej mapie jednak materiał został usunięty. Postanowiłem że zrobię mapę z pamięci. Na tym poziomie dowiedziałem się dopiero jak uwielbiam te mapę. Mapa po ukończeniu była grywalna lecz nie najlepsza. Robiłem to pierwszy raz i na dodatek z pamięci. Po ponad roku tworzenia map można powiedzieć, że jestem doświadczony. Postanowiłem znaleźć sobie zajęcie na wakacje mianowicie zrobić od nowa lepszą wersje Fabric dla wszystkich graczy CS:GO. Problem tkwi w tym że najlepiej byłoby dla mnie jakbym posiadł w swoje ręce wideo z tą mapą albo najlepiej sam plik ze światem Minecraft. Screeny też mile widziane, sprawdzie folder screenshots! Dzięki za przeczytanie i oczekuje zrozumienia.

tl;dr - Chcę zrobić mapę Fabric z trybu counter-strike do CS:GO ale potrzebuje screenów, wideo lub pliku z mapą Fabric.

edit1: Mapę możecie zagrać w CS:GO właśnie tutaj.
 
Ostatnio edytowane:

Fnold

Użytkownik
Dołączono
13 Paźdz 2020
Posty
6
Reputacja
3
Osiągnięcia
0
obraz_2021-06-04_163321.png

Takie zdjęcie mi się udało znaleźć, wie ktoś z jakiego to miejsca jest widok? Resp CT?

Edit1: Zgadza się, dobrze zapamiętałem to było obok respa CT.
 
Ostatnio edytowane:

Fnold

Użytkownik
Dołączono
13 Paźdz 2020
Posty
6
Reputacja
3
Osiągnięcia
0
Udało się! Dzięki Blockbick za podesłanie filmu ponownie! Oczekujcie nowej wersji na warsztacie z Fabric.

 

Fnold

Użytkownik
Dołączono
13 Paźdz 2020
Posty
6
Reputacja
3
Osiągnięcia
0
4Fabric.jpg


Narazie macie radar, niestety zmiany były nieuniknione. Musiałem zmienić tę mapę bo po jej stworzeniu dopiero zrozumiałem jak niezbalansowana czasowo ona była. Zanim CT mógłby zobaczyć najmniejszy piksel bombsite B terrorysta zdążyłby już coś na nim podłożyć! Robiąc te zmiany starałem się, aby mapa nadal była podobna do tej na mc-pl. Grając na tej mapie w Minecraft wcale tego nie odczuwałem... Myślę że zmiany są na lepsze bo po przebiegłych testach (na ten moment z botami) myślę, że fajnie się grało. Przetestuję te mapę z ludźmi dopiero gdy będzie przyzwoicie wyglądać. Obecnie jest pomarańczowo-szarą mapą bez tekstur, optymalizacji i oświetlenie. W tym tygodniu podam już gotową mapę dla was do pogrania jeśli się wyrobię a są na to wielkie szanse. Na ten moment to tyle, żegnam.
 

Fnold

Użytkownik
Dołączono
13 Paźdz 2020
Posty
6
Reputacja
3
Osiągnięcia
0
Witajcie z powrotem. Przez kilka miesięcy pracowałem nad mapą Fabric i dzisiaj nareszcie udało mi się ją skończyć! Zacznijmy od tego, że wybrałem te datę troche przedwcześnie w sumie z powodu tego że film wyżej został wrzucony 31 paź. 2017 i dla sentymentu postanowiłem w 4. rocznicę wrzucić mapę na warsztat. Jak pisałem wyżej chciałem dać mapę do grania jeszcze w tym samym tygodniu... no trochę się nie wyrobiłem bo wtedy mapa miała być w deweloperskich słabych teksturach jednak postanowiłem finalnie zrobić ją w prawdziwych teksturach jak w oryginale. Problem w tym, że jak wyżej mapa było niesamowicie niezbalansowana, Nigdy grając na serwerze nie zauważyłem tego dopóki nie zrobiłem tego w CS:GO. Starałem się jak mogłem ale mapa nadal jest niezbalansowana. Dodałem kilka rzeczy od siebie dla balansu i zabawy. Okolice spawna CT są zrobione że tak to powiem na odwal bo chciałem trochę przyśpieszyć z tworzeniem mapy i wyrobić się na dzisiaj. W przyszłości będę dopracowywał tę mapę ale tym razem nie obiecuję że w tym tygodniu. 😜 Zmiany sami zobaczycie grając na mapie. Możecie zagrać ją w tej chwili pod tym linkiem. Opinie mile widzane tym bardziej w sprawach balansu.

Dzięki, bardzo miło było pracować nad nią przez wakacje. ❤

~Fnold
 
Góra